U23 EM kergejõustikus
lisatud: 09.07.2015
Euroopa U23 meistrivõistlused kergejõustikus, 9.-12. juuli 2015

N 9. juuli

Juba avapäeval püstitas Türgi sportlane Ali Kaya Kadrioru staadioni rekordi, saavutades meeste 10 000 m jooksus tulemusega 27.53,38 ülekaaluka võidu. Varasem staadionirekord oli pärit koguni 1986. aastast, Hansjörg Kunze nimel: 28.35,82. Kayale Euroopa U23 meistritiitli toonud tulemus oli ühtlasi ka U23 EM-võistluste rekord. Eestlastest tegid avapäeval kaasa kuulitõukes Kätlin Piirimäe, teivashüppes Getter Marie Lemberg, 400 m jooksus Sten Ütsmüts, odaviskes Mari-Liis Tulev, 3000 m takistusjooksus Keiti Mets, kolmikhüppes Tähti Alver, 1500 m jooksus Andi Noot ja kettaheites John-Caspar Jaanus. Piirimäe saavutas tulemusega 16.04 kuulitõuke finaalvõistluses 8. koha, Noot sai ajaga 3.45,83 viimasena edasi 1500 m finaaljooksu. Seitsmevõistluse esimese päeva lõpetas neljandal kohal Grete Šadeiko.

R 10. juuli
Kadrioru staadioni rekord püstitati ka teisel võistluspäeval, seekord naiste 10 000 m jooksus. Euroopa U23 meistriks krooniti hollandlanna Jip Vastenburg, tulemusega 32.18,69. Eelmine rekord (33.07,97, Natalja Artjomova) pärines 1987. aastast. Staadionirekord oli ohus ka naiste teivashüppes, kuid rootslanna Angelica Bengtsson ei suutnud enda nimel olevat rekordit 2011. aastast (4.57) seekord siiski ületada, saades lõpptulemuseks 4.55. Eestlastest olid võistlustules vasaraheitja Ksenia Safonova, 100 m tõkkejooksja Laura-Maria Oja, 110 m tõkkejooksja Keiso Pedriks, kõrgushüppaja Merli Ilves ja 10 000 m jooksja Heleene Tambet. Grete Šadeiko lõpetas seitsmevõistluse isiklikku rekordit tähistava 5813 punkti ja 5. kohaga.

L 11. juuli
Ka kolmas võistluspäev tõi kaasa häid tulemusi: Kadrioru staadioni rekordi püstitasid Türgi sportlased Ali Kaya meeste 5000 m jooksus (13.20,16) ja Tugba Güvenç naiste 3000 m takistusjooksus (9.36,14). Eestit esindasid kettaheites Kätlin Tõllasson, kaugushüppes Tähti Alver ja Kaia Soosaar ning 1500 m jooksus Andi Noot. Tõllasson sai tulemusega 50.65 eelvõistlusel 10. koha, millega tagas pääsu pühapäevasele finaalvõistlusele. Suurepärase 5. koha saavutas Andi Noot, kes lõpetas 1500 m finaaljooksu ajaga 3.45,41. Mitmeid isiklikke rekordeid pakkusid ka kümnevõistlejad Janek Õiglane, Kristjan Rosenberg ja Markus Leemet, kes lõpetasid avapäeva vastavalt 8., 9. ja 10. kohal.

P 12. juuli
Euroopa U23 meistrivõistluste viimasel päeval õnnestus ka Eestil medaliarve avada. Janek Õiglane püstitas kümnevõistluses 7945 punktiga isikliku rekordi, mis tõi talle Pieter Brauni ja Jorge Ureña järel pronksmedali. Lisaks esindasid eestlasi kuulitõuke eelvõistlusel Karl Koha, kettaheite finaalvõistlusel Kätlin Tõllasson ka kümnevõistluses Markus Leemet. Tõllasson saavutas tulemusega 50.39 üheksanda koha, Leemet lõpetas võistluse 11. koha ja 7172 punktiga.

U23 EM-i tulemused koos videoülevaadete ja sportlaste kommentaaridega on võistluste koduleheküljel.
Lisainfo Eesti Kergejõustikuliidu koduleheküljel.

Kadrioru Staadion - Roheline aas 24, Tallinn   Telefon: 601 3564   E-post: staadion@kadriorustaadion.ee